Home»Auto Terkini»Super Dron Guna Enjin Suzuki GSX-R1000 dengan Kuasa 148hp!
Auto Terkini
Super Dron Guna Enjin Suzuki GSX-R1000 dengan Kuasa 148hp!
Admin PanduLajuBy Admin PanduLaju03/11/2022
Facebook Twitter Telegram Threads
Share
BACA >>> Suzuki GSX-R1000R (2022) Kini dengan Pilihan Warna Baharu, Jepun Sahaja, Harga RM75k
BACA >>> Kawasaki Cipta Dron Hibrid Guna Enjin Ninja ZX-10R, Mampu Terbangkan Objek 200kg!
BACA >>> Dron UTHM Mampu Terbangkan Kargo 200kg, Masuk Rekod Malaysia
Trenkuasa Suzuki itu dinamakan sebagai Kunio, iaitu enjin 4-silinder 16-injap 998cc DOHC penyejukan cecair berkuasa 148hp dengan empat bilah kipas yang setiap satu sepanjang 1,700mm. Dimensi tinggi 1,000mm, panjang 3,020mm dan lebar 2,860mm. Jika bilah kipas dilipat, ukuran panjang menjadi 1,510mm manakala lebar susut kepada 1,405mm.